„Mlekiem, miodem i krwią” Marcina Więckowskiego

Napisał(a): Administrator (lo3) dnia 18-02-2017

16 lutego 2017 roku w liceum odbyło się spotkanie autorskie z absolwentem naszej szkoły - Marcinem Więckowskim, autorem powieści historycznej „Miodem, mlekiem i krwią”.

Podczas spotkania licznie zgromadzeni uczniowie poznali kulisy pomysłu autora na książkę, która ukazuje tragizm mieszkańców Ziemi Sokalskiej w dwudziestym stuleciu. Niewiele starszy od licealistów autor (aktualnie student UJ) opowiedział młodszym kolegom o swoich kresowych korzeniach, o losach ludzi na zawsze wysiedlonych z ojczyzny i o własnej determinacji w dążeniu do spełnienia wewnętrznej potrzeby „przypomnienia współczesnym Polakom, a szczególnie młodzieży, o tradycjach polskich Kresów Wschodnich”.

Spontaniczne zachowanie Marcina, autentyzm, zaangażowanie i sposób, w jaki opowiadał o prawdziwych wydarzeniach i losach prawdziwych ludzi, sprawiły, że było to spotkanie ciekawe i zapewne inspirujące dla nas wszystkich – niewątpliwie było zachętą do poszukiwania własnych pasji i rozwijania ich.

Urszula Steciuk

Edytowano: 22-02-2017 o 12:44